18.3 C
Pristina
Saturday, May 18, 2024

Buy now

spot_img

Thaçi: Kosova solidarizohet me Gjermaninë

“I dënoj ashpër të shtënat në Munih. Në këto momente ndjej me viktimat dhe familjet e tyre. Kosova solidarizohet me Gjermaninë”, ka shkruar ai.
 

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka reaguar pas sulmeve terroriste në Munih të Gjermanisë. Ai përmes një postimi në llogarinë e tij në Twitter ka shkruar se është i tronditur me këto sulme, transmeton prishtinapress.eu

“I dënoj ashpër të shtënat në Munih. Në këto momente ndjej me viktimat dhe familjet e tyre. Kosova solidarizohet me Gjermaninë”, ka shkruar ai.
Deri me tash nga sulmet në Gjermani kanë mbetur të vdekur 9 persona dhe më shumë se 20 janë plagosur kur tre persona kanë sulmuar qytetarët në një qendër tregtare dhe rrugëve të Munihut./prishtinapress.eu

Artikuj të ngjashëm

- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img