29 C
Pristina
Sunday, July 21, 2024

Buy now

spot_img

Steinmeier: Motivet e sulmit të tmerrshëm në Munih ende të paqarta

Ministri i jashtëm gjerman, Frank- Walter Steinmeier, tha se motivet e sulmit ende mbeten te paqarta.

“Sulmi i tmerrshme në Muni ende nuk është sqaruar plotësisht”, tha ai.
Ai shtoi se informacionet në lidhje me sulmin janë ende kontradiktore, raportoi Reuters, transmeton lajmi.net.
Steinmeier tha gjithashtu se autoritetet lokale po bëjnë çdo gjë që është e mundu për të shpëtuar jetë dhe për të parandaluar sulmet dhe kërcënimet e mundshme.

Artikuj të ngjashëm

- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img