34.1 C
Pristina
Saturday, June 22, 2024

Buy now

spot_img

Zvicra publikon listën, lajm i keq për Kosovën (Foto)

Kombëtarja e Zvicrës e ka publikuar listën e plotë për ndeshjet kualifikuese për Botërorin “Rusia 2018”.

Zvicra i ka ftuar të gjithë lojtarët kosovarë, përvec Xherdan Shaqirit, i cili vuan nga një lëndim, transmeton Express.
Me këtë, trajneri i Kombëtarës së Svicrës, Vladimir Petkovic, jep një lajm të keq për Kombëtaren e Kosovës dhe shpresat e kosovarëve se futbollistët kosovarë të Zvicrës, si Granit Xhaka, Xherdan Shaqiri, Valon Behrami dhe Shani Tarashaj do të vinin të luanin për Kosovën, transmeton Express.
Tanimë konfirmohet se ata do të mbesin pjesë e Kombëtares zvicerane./Gazeta Express/

Artikuj të ngjashëm

- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img