22.7 C
Pristina
Wednesday, June 12, 2024

Buy now

spot_img

Zjarrë i madh në Ulqin (Foto)

Një zjarrë i madh e ka kapluar malet e Ulqinit.

Një lexues i Gazetës  i ka dërguar disa fotografi dhe video ku shihet se ka djegie masive të maleve të Ulqinit.
Zjarri sipas medieve lokale ka shkaktuar panik të madh te pushuesit dhe banorët.
Zjarri, sipas banorëve është afër shtëpive dhe pyllit të pishave që paraqet rrezik të djegies së shpejt.
Aty ka edhe shtëpi, të cilat janë evakuuar, ndërsa është shpërndarë apeli për ndihmë.
Merret vesh se po bëhet përpjekje për shuarjen e zjarrit, por edhe zjarrfikësit nuk po arrijnë ta shuajnë plotësisht.

Artikuj të ngjashëm

- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img