21.5 C
Pristina
Sunday, May 19, 2024

Buy now

spot_img

Vetëvendosje dënon sulmin në kuvend, ankohet për mungesë të informacionit

Edhe Lëvizja Vetëvendosje ka reaguar ndaj sulmit të mbrëmshëm ndaj Kuvendit të Kosovës duke shprehur se dënon sulmin dhe i bën thirrje organeve të sigurisë të merren seriozisht me zbardhjen e rastit.
Më tej Vetëvendosje thekson se megjithëse janë dhënë shumë pak informacione rreth rastit, ne konsiderojmë që nuk mund të këtë motiv që do të justifikonte aktet e tilla.
“Aktet e tilla të papranueshme nuk i bëjnë mirë kurrfarë kauze. Ne ftojmë këdo që është kundër rrjedhave politike të vendit tonë të bashkohet në protestat paqësore, qytetare dhe publike sepse vetëm përmes aktiviteteve të tilla do të mund ta ndryshojmë gjendjen në Kosovë”. përfundon komunikata nga Vetëvendosje./PrishtinaPress.eu

Artikuj të ngjashëm

- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img