12.7 C
Pristina
Saturday, May 25, 2024

Buy now

spot_img

Veseli: Majlinda është shembull, është krenaria e Republikës së Kosovës

Ai ka thënë se medalja e artë e fituar nga Majlinda i ka bërë krenarë të gjithë qytetarët e Kosovës dhe ua ka shtuar atyre ndjenjën e të qenit kampion.

Kreu i Kuvendit, Kadri Veseli ka folur edhe për suksesin e xhudistes Majlinda Kelmendi në Lojërat Olimpike, Rio 2016.
Ai ka thënë se medalja e artë e fituar nga Majlinda i ka bërë krenarë të gjithë qytetarët e Kosovës dhe ua ka shtuar atyre ndjenjën e të qenit kampion.
Veseli tha Majlinda e ka bërë shumëkë të qajë nga gëzimi dhe se është shembull për rininë, për të gjithë qytetarët e Kosovës.
“Për të qenë kampione si Majlinda duhet të jesh i guximshëm, prandaj Majlinda është shembull që po ndjek Republika e Kosovës. Është shembull që disa mos të shikojnë kah idetë e rrezikshme siç është republika e tretë”, ka thënë Veseli..PrishtinaPress.eu

Artikuj të ngjashëm

- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img