9.7 C
Pristina
Tuesday, April 23, 2024

Buy now

spot_img

Veseli: Askush të mos manipulojë me tragjedinë e Deharit

Të enjten do të ketë seancë të Kuvendit ndërsa seancë e re e paralajmëruar për të premten nuk do të mbahet pasi që nuk pat kuorum për caktimin e kësaj seance.
Mbledhjen e Kryesisë e lëshuan deputetët e VV-së Aida Dërguti dhe Glauk Konjufca sepse nuk u arrit që të mbledhin nënshkrime për caktimin e një seance të jashtëzakonshme për Astrit Deharin, kërkesë kjo e VV-së.
Deputetët e VV-së thanë se është bërë trysni në deputetë që të tërhiqen nënshkrimet për seancën e jashtëzakonshme për Deharin.
Por këto pretendime i mohoi kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli.
Ai tha se askush askujt nuk mund t’i bëjë presion.
“Dhimbja njerëzore dhe tragjedia familjare na bën të gjithëve bashkë por asnjë tendencë që ka qëllim politizimin e kësaj ngjarje. Duhet të kemi besim në institucione dhe presim përgjigje institucionale”, tha Veseli.
Sipas tij, kësaj çështje do t’i shkojnë deri në fund dhe askush nuk do të mund të manipulojë me të as pozita e as opozita.

Artikuj të ngjashëm

- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img