22.7 C
Pristina
Wednesday, June 12, 2024

Buy now

spot_img

Statistika të jashtëzakonshme të Granit Xhakës me Arsenalin (Foto)

Mesfushori shqiptar Granit Xhaka ka debutuar me fitore 2-1 në fanellën e klubit të tij të ri, Arsenalit.
Xhaka, që gjatë verës u transferua në Londër nga Borussia Monchengladbachu, u inkuadrua në fillim të pjesës së dytë në ndeshjen parasezonale që “Topçinjtë” e zhvilluan ndaj yjeve të ligës MLS.

Mesfushorit shqiptar i janë dashur vetëm 45 minuta për të treguar potencialin dhe arsyen pse u transferua.
Xhaka në pjesën e dytë ishte më i miri për Arsenalin, ku nga 58 pasime, ishte i sakët 94.2 për qind, përkatësisht përqindja më e mirë në takim. /Telegrafi/

xhaka

Artikuj të ngjashëm

- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img