31.1 C
Pristina
Sunday, June 23, 2024

Buy now

spot_img

Sot në Pejë protestohet kundër Demarkacionit

Kundër Demarkacionit sot do të ketë një protestë në qytetin e Pejës.
Kjo protestë është thirrur nga Këshilli Organizativ i përbërë nga qytetarë të Pejës, kryesisht banorë të fshatrave në kufi me Malin e Zi.
Protestës që do të mbahet sot, kanë paralajmëruar se do t’i bashkohen përveç AAK-së edhe dy partitë tjera në opozitë, Lëvizja Vetëvendosje dhe Nisma për Kosovën.

Është bërë e ditur se në protestën kundërshtuese në Komunën e Pejës, do të janë gjitha komunitetet përreth, përfshirë komunat që cenohen nga vija kufitare me Malin  e Zi, si dhe shoqëria civile.
Protesta mbahet në sheshin e qytetit të Pejës dhe fillon në orën 12:00.

Artikuj të ngjashëm

- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img