22.7 C
Pristina
Wednesday, June 12, 2024

Buy now

spot_img

Mustafa: Kosovën po e presin lajme të mira, t`i përjetojmë të gjithë

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa ka thënë se Majlinda Kelmendi ka sjellë gëzim në secilën familje.
Ai ka thënë se qytetarët e Kosovës duan suksese dhe kjo është parë dje në mënyrën se si është pritur Majlinda në aeroport, në rrugët e Prishtinës dhe në Pejë.
Mustafa ka paraqitur edhe disa pika të tjera, duke thënë se marrëveshja e nënshkruar me Britaninë do të mundësojë vendosjen e standardeve të reja në menaxhimin e ndërmarrjeve publike dhe institucioneve tjera.
Gjithashtu, ai ka thënë se priten lajme nga Brukseli për ta pajisur Kosovën me Kodin e vet telefonik.
Në vazhdën e lajmeve të mira të cilat i ka renditur Mustafa, hyn edhe vizita e Joe Biden në Kosovë.
Lexoni statusin e plotë të Mustafës në Facebook:
Të dashur miq,
Majlinda Kelmendi, dje, solli në Kosovën tonë Medaljen e parë dhe të Artë Olimpike. Ajo solli gëzim në secilën familje. Mënyra se si u prit Majlinda në Aeroport dhe në rrugët e Prishtinës dhe të qytetit të saj të lindjes, Pejës është tregues çka duan qytetarët. Ata duan suksese. Nuk duan sherre e debate të panevojshme.
Në ditën e djeshme filloi zbatimi i strategjisë për hapjen e urës mbi lumin Ibër në Mitrovicë. Majlinda dhe Ura e Ibrit e përmbyllen mirë një javë të gjatë e mot të paqendrueshëm vere.
Këtë javë e nisëm me nënshkrimin e Marrëveshjes së mirëkuptimit ndërmjet Kuvendit, Qeverisë dhe Ambasadës së Mbretërisë së Bashkuar për ofrimin e mbështetjes në rekrutimin e pozitave të larta.
Marrëveshja do të na mundësojë të vendosim standarde të reja në menaxhimin e ndërmarrjeve publike dhe insitucioneve të tjera.
Nga Brukseli presim lajme për ta pajisur Kosovën me Kodin e vet ndërkombëtar telefonik.
Kosovën e nderon me vizitë burrështetasi i lartë, zëvendëspresidenti amerikan Joe Biden.
Këto lajme të mira duhet ti përjetojmë të gjithë ne! I.M
PrishtinaPress.eu

Artikuj të ngjashëm

- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img