17.7 C
Pristina
Saturday, May 25, 2024

Buy now

spot_img

MI investon në infrastrukturën rrugore të fshatrave të Obiliqit

Ministria e Infrastrukturës ka bërë të ditur se banorët e fshatrave Hamidi dhe Plemetin së shpejti do të lidhen me ura të reja.
Kjo do të ndodhë me investimin që po bënë Ministria e Infrastrukturës në këtë komunë.
Fillimin e punimeve në këto fshatra to ta vizitojnë, të hënën, më 1 gusht 2016, kryeministri Mustafa, ministri Zharku, si dhe kryetari i Obiliqit.
Investime të tilla po përmirësojnë kualitetin të jetës së qytetarëve në pjesët rurale, si dhe po ndihmojnë në zhvillimin ekonomik dhe të bujqësisë së këtyre pjesëve.

Artikuj të ngjashëm

- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img