17.7 C
Pristina
Saturday, May 25, 2024

Buy now

spot_img

Ligji anti-mafia nuk finalizohet para 2017’tës

Ligji antimafia nuk pritet të finalizohet para vitit 2017. Grupi punues, i cili po merret me hartimin e tij, dyshon edhe nëse mund të përmbyllet brenda këtij parashikimi.
Duke arsyetuar vonesën, ata thonë se meqë është i ndërlikuar, në hartimin e tij duhet pasur shumë kujdes.
Udhëheqës të këtij grupi punues i kanë thënë “Kohës Ditore” se për shqyrtim i kanë dy modele apo drafte, njëri amerikan dhe tjetri anglez. Mirëpo, ende nuk kanë vendosur se cilin do ta zgjedhin.  Ndryshe prej grupit punues, ekspertët ligjorë thonë se ligjet që janë në fuqi nuk e ndalojnë Prokurorinë për të hetuar çdo pasuri të dyshimtë.

Artikuj të ngjashëm

- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img