17.7 C
Pristina
Saturday, May 25, 2024

Buy now

spot_img

Legjenda Aziz Salihu një urim të madh për Majlindën

Aziz Salihu është sportisti i parë nga Kosovar që ka arritur të merr pjesë në tre lojëra Olimpike, ku edhe fiton medaljen Bronzi ne Los Angeles, por fatkeqësisht për shkak të rrethanave politike ai garoi si sportistë i ish-Jugosllavisë.
Por, triumfi i Majlinda Kelmendit ka bërë që të kujtojmë edhe atë të ‘Olimpik Zizit’, i cili aktualisht është në gjendje të rëndë shëndetësore.
Salihu me këtë rast nuk ka harruar të uron xhudisten nga Peja për suksesin e madh në Rio 2016.

“Edhe pse për momentin jam në gjendje të rënd shëndetësore, në një prej spitaleve të Stambollit, interesohem dhe i përcjelli me zemër sportistët tanë në Olimpiadë dhe më dhemb zemra që nuk jam prezent në Rio. Majlinda fiton hiq më pak se medaljen e Artë. Urime Majlinda, urime Kosova”, ka shkruar Aziz Salihu në Facebook.

Artikuj të ngjashëm

- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img