22.7 C
Pristina
Wednesday, June 12, 2024

Buy now

spot_img

Konkursi për specializime për shqiptarët jasht Kosove shpallet në shtator

Ministria e Shëndetësisë e Republikës së Kosovës njofton kandidatët për specializime nga Lugina e Preshevës, Shqipëria, Mali i Zi dhe Maqedonia se konkursi për specializime për kandidatët nga këto vende, do të shpallet në pjesën e dytë të shtatorit 2016.
Për kandidatët që janë banorë të Luginës së Preshevës do të ndahen 5 vende me financim të Ministrisë së Shëndetësisë, kurse për kandidatët nga trojet, do të ndahen 10 vende të specializimit volunter.
Konkursi për mjekët në Kosovë ndërkaq, është shpallur më 5 gusht 2016 dhe do të jetë i hapur deri më 19 gusht 2016.

Artikuj të ngjashëm

- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img