8.7 C
Pristina
Tuesday, April 23, 2024

Buy now

spot_img

Kjo është mundësia e kosovarëve për të punuar në Gjermani (VIDEO)

Janë regjistruar në Prizren, e synim e kanë shkuarjen në Gjermani.
E një kontratë pune në shtetin më të fuqishëm evropian këta të rinj do ta fitojnë  pasi të kenë kryer një vit shkollim në institucionin për arsim dhe aftësim profesional  DBBS që u përurua në qytetin kosovar, të enjten.
Të interesuarit për këtë lloj aftësimi kanë mundësi të aplikojnë në disa drejtime.
Për krejt këto profile ka mjaft të interesuar. Kjo pasi, kandidatët u nxitën nga fakti që mund të punësohen jashtë Kosovës.
Investitori  që hapi këtë shkollë është shtetas gjerman që prej 30 vitesh u mor me profilet, të cilat tash I ofron shkolla për t’i mësuar.

Artikuj të ngjashëm

- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img