34.1 C
Pristina
Saturday, June 22, 2024

Buy now

spot_img

KFOR njofton për takimin, komandanti vizitoi sot edhe ministrin e Mbrojtjes

Komandanti i KFOR-it, gjeneralmajor Ozkan Ulutas është takuar me ministrin e Mbrojtjes, Ejup Maqeonci.

KFOR përmes një njoftimi, ka thënë se komandanti në takim theksoi nevojën për shkëmbime të rregullta, në dobi të sigurisë në Kosovë dhe stabilitet në rajon.

Ulutas sot u takua edhe me presidenten Vjosa Osmani e kryeministrin Albin Kurti.

Për takimin me këtë të fundit, KFOR njoftoi si vijon:

“Gjeneralmajor Ulutaş vuri në dukje se veprimet e njëanshme që mund të përkeqësojnë tensionet duhet të shmangen dhe se duhet të ruhet koordinimi i duhur midis të gjitha palëve të interesuara. Ai gjithashtu përsëriti përkushtimin e palëkundur nga i gjithë personeli i KFOR-it për të vazhduar zbatimin e mandatit të gjatë të misionit të OKB-së për të siguruar një mjedis të sigurt dhe të sigurt për të gjithë njerëzit që jetojnë në Kosovë dhe lirinë e lëvizjes – në çdo kohë dhe në mënyrë të paanshme; dhe ai përsëriti mbështetjen e plotë të NATO-s për dialogun e lehtësuar nga BE-ja ndërmjet Beogradit dhe Prishtinës, si mënyra e vetme për të zgjidhur çështjet e pazgjidhura, për të mirën e të gjitha komuniteteve”.

Artikuj të ngjashëm

- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img