15.3 C
Pristina
Saturday, May 25, 2024

Buy now

spot_img

Joe Biden më 17 gusht në Kosovë

Zëvendëspresidenti amerikan, Joe Biden do të vizitojë Kosovën më 17 gusht.
Gjatë qëndrimit të tij në vendin tonë, Biden do të takohet me krerët kryesorë politikë në vend.
Ai pritet që të vërtetojë mbështetjen e parezervë të administratës së Presidentit Barack Obama për pavarësinë dhe shtetësinë e Kosovës, mëson PrishtinaPress.eu.
Biden është njëri prej përkrahësve më të mëdhenj të Kosovës, dhe në respekt të tij, së fundi qeveria e Kosovës e ka emëruar një magjistrale, me emrin e djalit të tij të ndjerë, Boe Biden.Image result for Joe Biden ne kosove

Artikuj të ngjashëm

- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img