12.7 C
Pristina
Saturday, May 25, 2024

Buy now

spot_img

Haradinaj: Votimi pro demarkacionit, tragjedi për Kosovën

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nisma për Kosovën edhe një herë u kanë bërë thirrje deputetëve të Kuvendit të Kosovës që të mos e votojnë marrëveshjen për demarkacionin me Malin e Zi.
Lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj, tha që ky projektligj është i gabuar, e që është vërtetuar edhe nga njohësit e kësaj çështje, por edhe përkundër kësaj ai tha se qeveria po insiston që ta kalojë sa më parë këtë projektligj të gabuar.
“Ajo po bënë një gabim të madh, sipas bindjes sime më mirë parlamenti është mos me diskutua një version dhe në rast se përfundon në parlament besoj që deputetët do ta rrëzojnë këtë version dhe nëse rrëzohet një version krijohet mundësia po mbetet zgjidhje politike dhe nëse është votimi pro atëherë do të jetë një tragjedi për Kosovën”, tha Haradinaj, raporton KP.

Artikuj të ngjashëm

- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img