32.2 C
Pristina
Saturday, July 13, 2024

Buy now

spot_img

Çollaku: S’ka liberalizim të vizave nëse nuk ratifikohet demarkacioni

Ministri i Integrimit Evropian, Bekim Çollakun ka thënë se mosratifikimi i demarkacionit nga ana e Kuvendit të Kosovës mund të bëjë që Bashkimi Evropian që mos të diskutojë fare çështjen për liberalizimin e vizave.
“Parlament Evropian e ka bërë të qartë se ratifikimi i kësaj marrëveshje është kusht për liberalizimin e vizave. Dhe këtu nuk duhet të kemi dilema askush dhe në rast të mosratifikimit nga ana e Kuvendit të Kosovës sigurisht jo vetëm që hapen dilemat nga ana e Bashkimit Evropian por shumë lehtë mund të ndodh komiteti përkatës që farë mos të në në diskutim çështjen për liberalizimin e vizave”, ka thënë Çollaku.

Artikuj të ngjashëm

- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img