17.7 C
Pristina
Saturday, May 25, 2024

Buy now

spot_img

Futbollistët më të paguar në botë

Listën e futbollistëve më të paguar në botë e kryeson ylli i Realit, Cristiano Ronaldo.
Edhe pse Paul Pogba u transferua në Man Utd për një shumë marramendëse, ai prap nuk është futbollisti më i paguar në botë.
Futbollisti më i paguar në botë tani për tani është Cristiano Ronaldo.

Në listën e dhjetë futbollistëve më të paguar të botës, janë edhe Pelle, Lavezi dhe Hulk të cilët pas transferimit në Kinë, marrin rroga prej 16 përkatësisht 20 milionë eurove në vit.
Dhjetë futbollistët më të paguar në botë janë:
 

  • Cristiano Ronaldo 21 milionë euro
  • Lionel Messi, 20 milionë euro
  • Hulk, 20 milionë euro
  • Neymar 19 milionë eruo
  • Zlatan Ibrahimovic, 16 milionë euro
  • Graziano Pelle 16 milionë euro
  • Thomas Muller, 13.5 milionë euro
  • Paul Pogba 13 milionë euro
  • Ezequiel Lavezzi 13 milionë euro
  • Jackson Martinez 12.5 milionë euro

 

Artikuj të ngjashëm

- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img