23.6 C
Pristina
Saturday, May 18, 2024

Buy now

spot_img

Balaj: Komisioni Qeveritar nuk e ka asnjë dëshmi në lidhje me demarkacionin

Përfaqësuesi i komunitetit nga fshatrat e Rugovës, Hysen Balaj  ka thënë se janë të interesuar t’i shfaqin arugmentet valide në lidhje me demarkacionin me Malin e Zi.
“Ne jemi të interesuar që këtij komisioni qeveritar dhe të gjithë deputetëve të Kosovës t’i shfaqim argumente valide dhe shtetërore që gjithmonë pjesë nga kulla e këndej ka qenë pjesë hartografike, kadastrale dhe administrative e Kosovës gjegjësisht e rajonit të Pejës”, ka thënë Balaj, raporton Indeksonline.
Gjithashtu sipas tij, Komisioni Qeveritar nuk e  ka asnjë argument që mundet me i bind apo me e dëshmuar që ndonjëherë Mali i Zi e ka pas atë teren.

Artikuj të ngjashëm

- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img