22.7 C
Pristina
Thursday, June 13, 2024

Buy now

spot_img

Associated Press: Majlinda Kelmendi, do ta fitoj medaljen e artë

Në Lojërat Olimpike Verore, që fillojnë pasnesër në Rio de Zhanerio të Brazilit, parashikohet që anëtarja e seleksionit të Kosovës, Majlinda Kelmendi, do ta fitoj medaljen e artë në kategorinë deri në 52 kilogramë në xhudo për femra.
Mëtutje, sipas parashikimit të agjencisë, Associated Press, fituese e medaljes së argjendtë në këtë kategori të xhudos, do të jetë Erika Miranda e Brazilit, ndërsa të bronxtën do ta fitojnë janponezja, Misato Nakamura, dhe kinezja, Yingnan Ma.
Kosova për të parën herë merr pjesë në Lojërat Olimpike dhe në Rio-de-Zhanjero përfaqësohet me tetë sportistë.

Artikuj të ngjashëm

- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img