12.7 C
Pristina
Saturday, May 25, 2024

Buy now

spot_img

Ahmeti: Lirojeni menjëherë Çaushin

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti ka reaguar pas arrestimit të deputetit të Lëvizjes Vetëvendosje, Driton Çaushi, i cili hodhi gaz lotsjellës gjatë mbledhjes së komisionit parlamentar për punë të jashtme.
Ahmeti në një postim në rrjetin social Facebook ka kërkuar lirimin e menjëhershëm të Çaushit, i cili sipas tij, ka respektuar deri në shkronjën e fundit betimin  e dhënë prej deputeti.
Lexoni postimin e plotë të Ahmetit në Facebook:
Kujtoni milionat e vjedhur!
Kujtoni milionat e humbur!
Kujtoni dhomen e deshmive!
Kujtoni procesin e privatizimit!
Kujtoni perqindjen e varferise!
Kujtoni nivelin e korrupcionit!
Kujtoni votat e blera!
Kujtoni skandalet e pasaportave, stendave, spitaleve!
Kujtoni papunesine!
Kujtoni ikjen e Hungarine!
Kujtoni pergjimet Pronto!
Kujtoni deputetet e blere me poste publike e terminale!
Kujtoni edhe uren mbi Iber!
Kujtoni djemte e tyre me tendera, rrahje me policine e skandale tjera!
Kujtoni edhe fabrikat qe nuk jane!
Kujtoni bordet!
Kujtoni heren e fundit qe keni qene ne spital!
Kujtoni cilesine ne shkolla!
E tash kujtoni edhe demarkacionin!
Dhe deputetin i cili mundohet qe ta ndal me koston e hymjes ne burg, sepse të gjitha këto lartë kanë ndodhur përkundër faktit që janë kundër ligjit dhe janë vepra penale.
Edhe pastaj më thuani qe gazi lotsjelles eshte jodemokratik dhe i papranueshem në shtetin tonë tërësisht “demokratik”.
Liri për Çaushin i cili betimin e deputetit që e ka dhënë po e respekton deri në shkronjen e fundit!!!

Artikuj të ngjashëm

- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img