34.1 C
Pristina
Saturday, June 22, 2024

Buy now

spot_img

10 vjeçari më i shëndoshë në botë kthehet në shkollë (Foto)

Një djalosh i cili thuhet se është vogëlushi më i shëndoshë në botë është kthyer në shkollë pas një diete të rreptë që e ka ndihmuar të ecë sërish.

Arya Permana kishte arritur të peshonte mbi 190 kg përpara se mamaja e tij e llahtarisur ta vinte atë nën një regjim të dëshpëruar ushtrimesh në përpjekje për t’i shpëtuar jetën.
10-vjeçari ishte aq mbipeshë sa që pjesën më të madhe të kohës e ka kaluar i shtrirë pasi nuk ishte në gjendje të ecte dhe as të ulej apo të luante.
Prindërit e vendosën në një dietë të rreptë nga frika se mund ta humbisnin.
dja3 djal dja2 dja4 dja1

Artikuj të ngjashëm

- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img