34.1 C
Pristina
Saturday, June 22, 2024

Buy now

spot_img

ZYRTARE – Kadri Veseli: Seanca për demarkacioni, me 1 shtator!

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka konfirmuar se seanca për demarkacionin pritet të mbahet me 1 shtator.
“Do të kemi seancë më 1 shtator, ku do të jetë edhe çështja e demarkacionit”, ka thënë ai gjatë konferencës të mbajtur hë hollin e Kuvendit.
Fjalimi i plotë:
Kërkoj falje sepse mora vesh që ka pas reaksion qe nuk i kanë lejuar mediat lart në kryesi të Kuvendit.
Seancë plenare do te kemi me 1 shtator që do të jetë për demarkacionin. Pastaj do te vazhdojme me agjendën tonë. Të jem i sinqertë, ajo qe po ndodh me gazin çdo here nuk është e mire.
Derisa te jem ne krye të Kuvendit do të keni (mediat) qasje të plote në çdo vend.
Po bisedohen gjëra që nuk na kanë hije dhe gjuha e pamatur mund te na kushtoj. Të githë e duan vendin e tyre dhe të gjithë le ta dinë që shteti nuk do te cenohet dhe askush nuk do te na ndal ne cenim te shtetit…

Artikuj të ngjashëm

- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img