5.3 C
Pristina
Monday, April 22, 2024

Buy now

spot_img

Zv/Kryeministrja serbe: Çdo parandalimi mundshëm i trenit, është shkelje brutale e të drejtave të njëriut

Çdo parandalim i mundshëm që mund t’i bëhet trenit të nisur sot nga Beogradi për të arritur në destinacionin e Mitrovicës, nga autoritetet e Prishtinës do të përfaqësojë një shkelje brutale të të drejtave themelore të njeriut dhe qytetarëve të Serbisë, ka thënë zëvendëskryeminsitrja dhe ministrja e Ndërtimit, Transportit dhe Infrastrukturës së Serbisë, Zorana Mihajlloviq, transmeton Indeksonline.

“Nëse autoritetet në Prishtinë janë sot kundër transportit të qytetarëve të Serbisë, a do të thotë që serbëve që jetojnë në Kosovë nesër t’u ndalohet lëvizja?”, ka përfunduarr Mihajloviq.

Artikuj të ngjashëm

- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img