18.3 C
Pristina
Thursday, July 25, 2024

Buy now

spot_img

Zihen 47 kg marihuanë në kufirin Kosovë – Serbi

Një furgon që nga Kosova po kalonte kufirin për në Serbi është zënë nga autoritetet serbe me 47 kilogramë marihuanë të fshehura në brendi.

Siç njofton drejtoria doganore e Serbisë furgoni ishte i bardhë dhe për destinacion final kishte Gjermaninë.

Po ashtu, njoftohet se vozitësi është i nacionaliteti serb, njofton Klan Kosova.

Edhe javën e  kaluar në pikën kufitare në Merdare janë zënë gjashtë kilogramë marihuanë me një veturë që nga Brezovica po shkonte në Beograd.

Artikuj të ngjashëm

- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img