21.5 C
Pristina
Sunday, May 19, 2024

Buy now

spot_img

Xhevdet Shala: Përcaktimi i kufijve është rregulluar me Deklaratën e Pavarësisë së Kosovës

Gjeografi Xhevdet Shala, në Zona e Debatit në Klan Kosova ka thënë se me deklaratën e shpalljes së pavarësisë është rregulluar çështja e kufirit.
“Pika 8 dhe thotë që territori i Kosovës do të jetë ashtu siç është paraparë në aneksin 8 të Marti Ahtisarit”, shprehet Shala.
Ai ka se ngritja e Kadastrave në Kosovë është bërë në bazë të ligjeve të vitit 1929.

Artikuj të ngjashëm

- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img