22.7 C
Pristina
Wednesday, June 12, 2024

Buy now

spot_img

Xhamitë në Kosovë mbledhin fonde për të prekurit nga përmbytjet në Maqedoni

Bashkësia Islame e Kosovës ka shprehur ngushëllime për familjarët e viktimave në Shkup, pas vërshimeve.
Në njoftimin për media thuhet se ditën e premte më 12 gusht, në të gjitha xhamitë e Kosovës, pas namazit të xhumasë do të organizojmë aksionin humanitar për grumbullimin e të mirave materiale për ndihmë të prekurve nga përmbytjet në Maqedoni.
Ata u kanë bërë thirrje qytetarëve që të mbështesin dhe të jenë pjesë e këtij aksioni.

Artikuj të ngjashëm

- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img