31.1 C
Pristina
Sunday, June 23, 2024

Buy now

spot_img

Xhaka falënderon tifozët dhe Baselin për kontratën e re (Foto)

Mbrojtësi i Kombëtares shqiptare, Taulant Xhaka, do te jetë pjesë e Baselit deri në vitin 2021. Lajmin e kanë bërë të ditur klubi zviceran dhe vetë lojtari i cili ka rinovuar kontratën edhe për tre vite tjera.
Kontrata aktuale e Xhakës me Baselin skadonte në qershor të 2018’tës, por pas paraqitjeve të mira në kualifikime për Evropian dhe atyre në Euro 2016 me Shqipërinë, Basel vendosi që t’ia vazhdojë edhe për tre vite tjera.
Xhaka në një postim në Instagram ka falënderuar tifozët dhe skuadrën për kontratën e re./Indeksonline/

Artikuj të ngjashëm

- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img