32.2 C
Pristina
Saturday, July 13, 2024

Buy now

spot_img

Vucic për ndalimin e trenit: Kosova i dërgoi 18 makina të blinduara në Veri për të krijuar konflikt

Kryeministri i Serbisë, Aleksandar Vucic ka thënë se Prishtina ka dërguar 18 autoblinda në veri të Kosovës, me qëllim që të krijohet konflikt.

Në konferencën e jashtëzakonshme për media, pas ndaljes së trenit të nisur nga Beogradi për në Kosovë, Vucic ka thënë se për këtë gjë do ta njoftojëRusinë, Kinën, Mogherinin duke thënë se Kosova po luan luftash, raporton Gazeta Express.

Po ashtu Vucic ka thënë se do ta kontaktojë edhe Joe Biden.

Kryeministri serb ka shtuar se shteti i tij e do paqen dhe u ka bërë thirrje serbëve për qetësi.

Artikuj të ngjashëm

- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img