34.1 C
Pristina
Saturday, June 22, 2024

Buy now

spot_img

Visar Ymeri: Vetëvendosjes ka fillu me i pëlqy keqpërdorimi, iu ka dashur kohë për të krijuar mekanizma

Ish-kryetari i VV-së tash analist, Visar Ymeri, ka komentuar raportin Freedom House dhe raportin e DASH-it për korrupsionin.

Ymeri ka thënë se VV-së ka filluar t’i pëlqejë korrupsioni e keqpërdorimi.

“Kurti na ka treguar që është i gatshëm me i luftu deri në fund të korruptuarit e tjerë, por t’i mbajë deri në fund të korruptuarit e vet. Ti e përdorë korrupsionin me luftu opozitën ose njerëzit që nuk të pëlqejnë. Vetëvendojes ka fillu me i pëlqy keqpërdorimi për përfitime partiake ose të tjera. Jo që janë imun ndaj korrupsionit, por iu ka vyjt kohë me kriju mekanizma për me u marrë me të njëjtat gjëra që i kemi dëgjuar në 

Artikuj të ngjashëm

- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img