29 C
Pristina
Sunday, July 21, 2024

Buy now

spot_img

Visar Ymeri informon zyrtarët e Zvicrës për Astrit Deharin

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Ymeri po qëndron në Zvicër ku ka marrë pjesë në Kongresin e Partisë Social-demokrate të Zvicrës.
Në një postim në FB,Ymeri ka treguar se e ka informuare për rastin e Astrit Deharin edhe Ministrin e Punëve të Brendshme të Zvicrës, Alain Berset.
“Biseduam për zhvillimet e fundit politike në Kosovë me ç’rast e njoftuam ministrin Berset për rastin e vdekjes së Astrit Deharit në burgun e Prizrenit. Biseduam edhe për marrëveshjen ende të panënshkruar për pensione mes Kosovës dhe Zvicrës.
Mos nënshkrimi i kësaj marrëveshjeje ua pamundëson qytetarëve të Kosovës realizimin e përfitimeve të tyre pensionale nga Zvicra nëse janë kthyer të jetojnë në Kosovë, edhe pse kanë kontribuar me punë e financiarisht sa kohë që kanë jetuar e punuar në Zvicër”, ka treguar Ymeri në llogarinë e tij në Facebook.
Ymeri po qëndron në Zvicër bashkë me nënkryetaren e Lëvizjes Vetëvendosje, Fatmire Mulhaxha-Kollçaku, deputetin Faton Topalli dhe kryetarin e Qendrës së Lëvizjes në Zvicër, Mujë Shala.

Artikuj të ngjashëm

- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img