12.7 C
Pristina
Thursday, February 29, 2024

Buy now

spot_img

Vezët në brumin e palëpetave mund t’i zëvendësoni me përbërës që keni në shtëpi

Tri produkte që nuk do t’i mendonit

Brumi për palëpeta duhet të bëhet siç duhet, sepse kështu do të jenë të shijshme dhe nuk do të çahen.

Ajo që shkon gjithmonë në çdo brumë palëpetash janë vezët, por me afrimin e Kreshmës, do të dëshironi ta përgatisni këtë delikatesë në një version kreshmor.

Gjithashtu, këto këshilla mund t’i praktikoni kur thjesht dëshironi të përmirësoni shijen e ëmbëlsirës së famshme.

shutterstock

Çfarë zëvendëson vezët në përzierjen e palëpetave?

Ajka është një opsion i shkëlqyeshëm që do t’i ndihmojë palëpetat të qëndrojnë të shkrifëta dhe mjafton të shtoni vetëm një lugë gjelle.

Duhet mbajtur mend që ajka duhet të jetë në temperaturë ambienti, sepse kështu brumi do të jetë më i bukur. Mund të shtoni edhe majonezë. Tri lugë nga kjo përhapje do të zëvendësojnë dy vezë.

Ju gjithashtu mund të shtoni salcë me banane ose mollë për ta bërë brumin më kompakt. Një çerek filxhani mjafton për të zëvendësuar një vezë në recetë.

Artikuj të ngjashëm

50,000FansLike
- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img