9.7 C
Pristina
Tuesday, April 23, 2024

Buy now

spot_img

Veteranët e UÇK-së të shtunën në protestë për lirimin e Ramush Haradinajt

Organizatat e dala nga lufta e UÇK-së, të shtunën do të organizojnë protestë gjithëpopullore në mbështetje të kreut të AAK-së dhe ish-kryeministrit, Ramush Haradinaj.

Në komunikatën e dërguar thuhet se organizata e dala nga lufta e UÇK-së ka bërë thirrje që në protestë të dalin të gjithë pa dallim partie a shoqate.

Protesta do të mbahet ditën e shtunë me datën 21 janar 2017 ora 13:00, në sheshin Zahir Pajaziti në Prishtinë.

Ramush Haradinaj është ndaluar më 4 janar nga autoritetet franceze në bazë të një fletë-arresti të Serbisë, derisa në seancën gjyqësore të mbajtur në Kolmar të Francës, Haradinaj është liruar me kusht.

Artikuj të ngjashëm

- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img