17.8 C
Pristina
Saturday, April 13, 2024

Buy now

spot_img

Veseli: Respektuam urdhrin e Presidentit, ndaluam trenin serb

Institucionet e Kosovës, duke respektuar urdhrin e Presidentit Hashim Thaçi për ndalimin e hyrjes së trenit serb në Kosovë, treguan vendosmërinë për ruajtjen e sovranitetit shtetëror tonin.

Kështu ka deklaruar kryeparlamentari i Kosovës, Kadri Veseli, duke konfirmuar në këtë mënyrë se urdhri për ndalesën ndaj trenit serb është dhënë nga presidenti Thaçi.

“Kjo absolutisht nuk nënkupton se ne jemi kundër lëvizjes së lirë. Por, ky tren, i mbuluar me mbishkrime nacionaliste serbe, kishte për qëllim provokimin e radhës nga Beogradi”, ka thënë Vesel.

“Institucionet respektuan përgjegjësitë ligjore dhe kushtetuese”,

Artikuj të ngjashëm

- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img