26.7 C
Pristina
Saturday, June 15, 2024

Buy now

spot_img

Veseli: Ne shqiptarët jemi të bekuar nga Zoti

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli me rastin e ditëlindjes së 106-të të nobelistes, Nënë Terezë, tha se shqiptarët janë të bekuar nga Zoti.
Lexoni të plotë postimin e Veselit në Facebook:
“Sot është Ditëlindja e 106-të e nobelistes sonë, Nënës Terezë.

Ne shqiptarët jemi të bekuar prej Zotit, që i dhamë njerëzimit një humaniste të madhe. Më 5 shtator të këtij viti bëhet shenjtërimi i saj.
Kjo ditë na fton të gjithëve për ta nderuar dhe kujtuar rolin dhe punën e saj në bamirësi, në zbutjen e varfërisë dhe vuajtjeve njerëzore”.

Artikuj të ngjashëm

- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img