15.3 C
Pristina
Saturday, May 25, 2024

Buy now

spot_img

Veseli e Hoxhaj e nisin “Misionin e Ri” me Prizrenin (Foto)

(I plotësuar)- Indeksonline merr vesh se shumë shpejt, në selinë e partisë së PDK-së dega në Prizren, do të merret vendimi për drejtorët e rinj të ekzekutivit të këtij qyteti.
Kadri Veseli dhe Enver Hoxhaj kanë vendosur të pasditen e të hënës për t’i dhënë formë një pune të nisur qysh herët, rikthimin e normalitetit në komunën e Prizrenit të cilën PDK-ja e qeverisë që nga viti 2007.
Veseli e Hoxhaj janë parë të hyjnë sot pasdite në objektin e komunës së Prizrenit sic shihet edhe nga kjo foto të siguruar nga Indeksonline.
Burime të “Indeksonline” thonë se tashmë gjashtë drejtorë janë shkarkuar, sikurse Nijazi Kryeziu nga Drejtoria e Urbanizmit, Hasan Hasani nga ajo e Shërbimeve Publike, Bedri Bytyci nga Inspektorati dhe Nexhat COcaj nga ajo e Arsimit – që të katër të përfolur dhe të shumë kritikuar.

Ka disa ditë, që një pjesë e drejtorëve nuk kanë shkelur në zyrat e tyre në Komunë ndërsa po sonte, Veseli i shoqëruar edhe nga zëvendësi i tij, Hoxhaj do të vendosin edhe për emrat e rinj që do të jenë pjesë e ekzekutivit të Prizrenit.

Artikuj të ngjashëm

- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img