23.3 C
Pristina
Thursday, July 25, 2024

Buy now

spot_img

Vaseli uron Demçain: Kosova e lirë, të ka ty si një ndër gurët e themelit të saj

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, i ka uruar ditëlindjen e 81-të veprimtarit të çështjes Kombëtare, Adem Demaçi.

“Sot është ditëlindja e 81-të e Adem Demaçit, i cili me jetën dhe veprën e tij ka shërbyer si far orientues dhe burim frymëzimi për brezin tim dhe breza të tërë të tjerë në përpjekjet tona për liri. Që nga burgosja e parë, në vitin 1958, kur ishte vetëm 22 vjeç, ai u bë një nga zërat më të fuqishëm kundër gjendjes së robëruar të popullit tonë nën okupimin jugosllav. Kosova e lirë dhe e pavarur, që po shijojmë sot, të ka ty si një ndër gurët e themelit të saj. Ne të jemi përherë mirënjohës. Ditë të këndshme sot, Baca Adem”, ka shkruar Veseli në Facebook.

Artikuj të ngjashëm

- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img