32.2 C
Pristina
Saturday, July 13, 2024

Buy now

spot_img

Thaçi falënderon Bangladeshit për njohjen e Kosovës

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka mirëpritur lajmin për njohjen e shtetit të Kosovës nga Bangladeshi.

Thaçi përmes një postimi në Twitter, ka thënë se ky është një proces i pandalshëm.

“Faleminderit popullit dhe Qeverisë së Bangladeshit për njohjen e Republikës së Kosovës si shtet sovran dhe i pavarur. Ky është një proces i pandalshëm”, ka shkruar Thaçi.

Bangladeshi është bërë shteti i 114 që ka njohur Kosovën që nga shpallja e Pavarësisë më 2008.

Artikuj të ngjashëm

- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img