15.3 C
Pristina
Saturday, May 25, 2024

Buy now

spot_img

Thaçi dhe ekipi olimpik i Kosovës kanë festuar mbrëmë para hundës së presidentit serb

I zhgënjyer me eliminimin e Novak Djokovic në Lojërat Olimpike, presidenti i Serbisë, Tomislav Nikoliq, i bie të durojë festën për suksesin e Majlinda Kelmendit.
Nikoliq, natën e mbrëmshme e ka pasur shumë të rëndë në Rio të Brazilit.
Ai ishte i trasuar emocionalisht dhe i zhgënjyer me humbjen e tenistit Djokovic, i cili ishte pretendenti kryesor i Serbisë për të marrë medalje olimpike.
Nikoliqit i është dashur ta durojë festën e ekipit kosovar dhe të presidentit Hashim Thaçi për fitoren e medaljes së artë nga Majlinda.
Telegrafi mëson se në hotelin e njëjtë ku po qëndron presidenti Thaçi, po qëndron edhe presidenti serb dhe mbrëmë presidenti dhe ekipi i Kosovës kanë festuar deri në orët e vona disa metra larg Nikoliq.
Ndryshe, numri një në botë për meshkuj, tenisti serb Novak Djokovic është mundur nga argjentinasi Martin Del Porto qysh në raundin e parë. /Telegrafi/

Artikuj të ngjashëm

- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img