29 C
Pristina
Sunday, July 21, 2024

Buy now

spot_img

Tahiri: Muri në Mitrovicë do të hiqet!

Ministrja për Dialog, Edita Tahiri në fjalimin e saj para deputetëve të Kuvendit të Kosovës, tha se muri i ndërtuar në Veri të Mitrovicë do të hiqet, raporton GazetaBlic.com
Tahiri, theksoi se kundër murit është i gjithë vendit.

“Muri do të hiqe, është kundër ligjit dhe është kundër interesave të Kosovës”, tha ajo.
Debati parlamentar lidhur me ndërtimin e murit në mënyrë ilegale në pjesën Veriore të Mitrovicës, është bërë pas kërkesës së Grupit parlamentar të AAK-së.

Artikuj të ngjashëm

- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img