5.3 C
Pristina
Monday, April 22, 2024

Buy now

spot_img

Syla: Në veri të Mitrovicës janë 518 persona që marrin paga nga Rusia (Video)

Sonte në emisionin “Komiteti” – i drejtuar nga Berat Buzhala – prodhim i Gazetës Express për RTV Dukagjinin, gazetari dhe historiani Valon Syla, ka folur për ndikimin e Rusisë në Ballkan dhe rrjedhimisht edhe në Kosovë.

Ai ka thënë se rritja e ndikimit të Rusisë në shumë vende të botës ka reflektuar edhe në Ballkan, dhe padyshim se edhe në Kosovë.
Syla ka treguar se Rusia influencën e saj në Kosovë e shfaq me anë të njerëzve, të cilët gjenden në Veri të Mitrovicës dhe siç ka thënë ai, paguhen nga Qeveria ruse.
Gazetari ka thënë se në Veri të Mitrovicës janë të punësuar 518 persona nga Rusia, për të pasur ndikim në Kosovë.
Ai në “Komiteti” ka shtuar se  muri që u ndërtua në veri të Mitrovicës është njëri nga produktet e influencës ruse në vendin tonë.

Artikuj të ngjashëm

- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img