12.7 C
Pristina
Thursday, February 29, 2024

Buy now

spot_img

Syla: Albin Kurti nuk e ka lexu kurrë situatën në Maqedoni të Veriut, është shku me bë opozitë

Analisti Valon Syla ka thënë se kryeministri Kurti, sipas tij, nuk ka treguar një kuptim të plotë të situatës politike në Maqedoni të Veriut. Ai e kritikoi Kurtin, duke thënë se ai kurrë nuk arriti të lexojë situatën në Maqedoninë e Veriut dhe se shkonte atje “me prish punë në një vend te shqiptarët”.

“Albin Kurti absolutisht nuk e ka lexu kurrë situatën në Maqedoni, është shku me i bë opozitë, me prish punë në një vend te shqiptarët kur kanë qenë gati partitë shqiptare me u ba bashkë edhe me qit një shqiptar tjetër të UÇK-së në krye të Maqedonisë së Veriut, ky vonë e ka marrë vesh çfarë po ndodh dhe tërhiqet me presion ndërkombëtar”, ka deklaruar Syla në “Pressing”.

Artikuj të ngjashëm

50,000FansLike
- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img