23.3 C
Pristina
Thursday, July 25, 2024

Buy now

spot_img

Sulmuesi kishte për qëllim shpërthimin e bombës brenda festivalit

Sulmuesi i festivalit në Gjermani kishte në plan ta shpërthente bombën brenda festivalit, por policia ishte ajo që e kishte ndaluar sulmuesin të futet në festival.
Kjo pasi policia dyshonte në të për shkak se e vërejtën se ishte refugjat sirian.
Brenda festivalit ishin mbi 2 mijë vetë dhe sulmuesi kishte cak vrasjen e disave aty.
Por fatmirësisht policia arriti ta parandalojë një incident të tillë.
Si rezultat sulmuesi ka mbetur i vdekur dhe ka plagosur 12 persona.

Artikuj të ngjashëm

- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img