5.3 C
Pristina
Monday, April 22, 2024

Buy now

spot_img

Sulmi në Berlin: Sulmuesi ka gjasa të ketë blerë armën në Zvicër

Tuniziani që vra 12 persona në Berlin para festës së Krishtlindjeve ka bërë disa udhëtime në Zvicër dhe sipas raporteve të fundit ka gjasa që armën me të cilin e vrau shoferin e kamionit ta ketë blerë në Zvicër, njofton televizioni gjerman ZDF.

Sipas raportit të publikuar nga ZDF, Amri e ka vizituar disa herë Zvicrën dhe ka gjasa që armën me të cilin kreu krimin ta ketë blerë atje, transmeton arbresh.info.

Amri u vra në Milano me 23 dhjetor gjatë një shkëmbimi të zjarrit me policinë.

Zyra e Prokurorit të Përgjithshëm në Zvicër ka theksuar se ka hapur procedurë penale në lidhje me sulmin e Berlinit.

Megjithatë, Prokurori i Përgjithshëm në Zvicër nuk ka dhënë detaje rreth qëndrimit të Amrit në Zvicër./Arbresh.info

Artikuj të ngjashëm

- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img