29 C
Pristina
Sunday, July 21, 2024

Buy now

spot_img

Suarez: Ronaldo ka fituar trofe, por dihet kush është më i miri

Sulmuesi i rrezikshëm i ‘blaugraneve’ ka folur rreth çështjes se cili është futbollisti më i mirë në botë. Ai ka thënë se bashkëlojtari tij, argjentinasi Lionel Messi është larg më i mirë se sa portugezi Cristiano Ronaldo.
‘Pleshti’ sezonin e kaluar ka shënuar 41 gola dhe 26 asistime në të gjitha garat për Barcelonën duke fituar ‘La Ligan’ dhe ‘Copa Del Rey’, por duke humbur me Argjentinën në finale të ‘Copa America’, ndërsa Ronaldo ndihmoj ekipin e tij Real Madrid drejt triumfit të ‘Champions Leagues’ dhe Portugalinë në  ‘Euro 2016’.
“Është e vërtetë se Ronaldo ka fituar trofe, por për mua nuk ka asnjë dyshim se Leo është lojtari më i mirë në botë”, deklaroi Suarez.
“Nëse fiton çmim apo jo, askush si ai nuk mund të bëj ndikim më shumë gjatë një ndeshje”./Indeksonline/

Artikuj të ngjashëm

- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img