17.7 C
Pristina
Saturday, May 25, 2024

Buy now

spot_img

Sot shpërblehen tatimpaguesit e vitit 2015

Në një njoftim për media, thuhet se Oda Ekonomike Amerikane në Kosovë (OEAK), në bashkëpunim me Odën Ekonomike të Kosovës, Administratën Tatimore të Kosovës dhe Dogana e Kosovës, organizojnë ceremoninë tradicionale të shpërblimit të tatimpaguesve të vitit, për vitin 2015.
“Qëllimi i këtij organizimi është që të shpërblehen kontribuuesit më të mëdhenj të Buxhetit të Kosovës dhe njëkohësisht të shërbejnë si shembuj për të gjithë tatimpaguesit e tjerë. Ngjarja do të shërbejë edhe si mundësi për të diskutuar mbi sfidat e natyrës fiskale me të cilat përballet sektori privat”, thuhet në njoftim.

Ngjarja do të mbahet sot, duke filluar në orën 11:00, në Ndërtesën e Qeverisë së Kosovës. /PrishtinaPress.eu

Artikuj të ngjashëm

- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img