26.7 C
Pristina
Saturday, June 15, 2024

Buy now

spot_img

Sot raportohet për gjendjen e mediave në Kosovë

Inspektorati i Punës sot do të raportojë për gjendjen në të cilën ndodhen mediat në Kosovë.
Ndër çështjet për të cilat ky inspektoriat ka zhvilluar inspektimin janë kushtet e punës të punonjësve të mediave, nëse respektohen të drejtat e të punësuarve, a kanë kontrata pune dhe a u paguhen pagat me kohë.
Ky raport i detajuar pritet që të bëhet publik, gjatë pasdites së sotme në një konferencë të paralajmëruar për media.

Artikuj të ngjashëm

- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img