12.7 C
Pristina
Saturday, May 25, 2024

Buy now

spot_img

S’ka liberalizim vizash as këtë vit! (Video)

Njohësit e integrimeve evropiane dhe ata politikë vlerësojnë se qytetarët e Kosovës nuk mund të lëvizin pa viza gjatë këtij viti
Sipas tyre, shkak për këtë shtyerje të mundshme është klasa politike të cilët nuk po i përmbushur kushtet e caktuara nga BE-ja, raporton RTV 21.
Profesori i të Drejtës Evropiane, Avni Mazreku, thotë se problemet politike në vend ndikojnë që vendet e BE-së të votojnë kundër liberalizimit të vizave për Kosovën.

Edhe njohësja tjetër e intergrimeve evropiane, Donika Emini, tha se është i padrejtë kushti i liberalizimit të vizave me ratifikimin e marrëveshjes së demarkacionit.
Ndërsa, Petrit Zogaj, nga Lëvizja FOL, thotë duhet të gjendet një kompromis për demarkacionin me Malin e Zi.

Artikuj të ngjashëm

- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img